Тематика фентезі дала потужний поштовх до розвитку хобі так чи інакше пов'язаних із фехтуванням та обладунками. І, звичайно, ми не можемо обійти увагою цей напрямок. Загалом, якщо ви захочете зібрати максимально реалістичний фентезі обладунок - ми до ваших послуг! Тим більше що багато наших обладунків виконані з приємним дизайном і ви можете за допомогою них створити необхідний образ.

Частина наших елементів обладунку цілком підійде і HEMA. Але в майбутньому ми плануємо розробити спеціально для цієї дисципліни рукавиці, лікті, коліна тощо. Цей напрямок фехтування заснований на середньовічних фехтбуках (навчальних книгах) і тут використовуються спеціальні гнучкі і легкі мечі.

У бойовій стилізації ми в першу чергу забезпечуємо захист та зручність. При розробці таких обладунків ми комбінуємо існуючі елементи та частини середньовічних обладунків що існують окремо, але в близьких регіонах та тимчасових рамках.

В історичній реконструкції ми намагаємось максимально повторити геометрію прикладу-артефакту. Складність полягає в тому, що часто приклад і артефакт знаходяться у віддаленому від нас режимі. Тому така робота потребує чималої майстерності.

Латні руки «Кобург II»

Артикул 

Латні руки «Кобург II»

Артикул 
  • Сфера використання:реконструкція
  • Зона захисту:передпліччя, лікоть, половина плеча
  • Регіон:Європа
  • Період використання:14 століття
  • Сфера використання:реконструкція
  • Зона захисту:передпліччя, лікоть, половина плеча
  • Регіон:Європа
  • Період використання:14 століття

Реконструкція латних рук із замку Кобург. Насічки на сегментах, зроблені відповідно до музейного оригіналу, швидше за все, послаблюють сталь, тому ми не рекомендуємо використовувати їх для спорту.

Реконструкція латних рук із замку Кобург. Насічки на сегментах, зроблені відповідно до музейного оригіналу, швидше за все, послаблюють сталь, тому ми не рекомендуємо використовувати їх для спорту.

Опис

Латные руки

Латні руки “Кобург II” (Churburg) – одна з найпоширеніших моделей середньовічної Європи. Така форма та складання зустрічається повсюдно з мінімальними відмінностями. Навіть багато пізніших латних рук часто відрізняються лише формою ліктя.

 

_DSC6402При шліфуванні ми спеціально залишаємо невеликі раковини від кування, тому що в музеях вони також присутні.
Як і латні руки в Кобурзі, тут зроблено насічки на перехідниках. Лікоть на оригіналі глибокий і тому він зроблений за допомогою райзингу.

 

 

Латные руки

Зверніть увагу, що ремені на наручах виходять із прорізів, як на артефакті.
Заклепки виготовлені за принципом цвяха. Як на оригіналі вони розклепуються зовні, а плоский капелюшок залишається всередині. Наруч прокручується завдяки спеціальним прорізям.
Ремені кріпляться з внутрішньої сторони наруча і виходять із прорізів. Сталеві пряжки зроблені вручну. Зсередини сегменти підрізані, як у оригіналі.

Петлі на наручах зроблені вручну. Деякі майстерні використовують заводську фурнітуру, але ми вважаємо, що це суперечить принципам реконструкції.

Петли

У латних руках «Кобург» ми приділяємо особливу увагу дрібницям. Краї та куточки деталей оброблені, як на артефакті. Збережено пропорції та вигини, принципи складання та геометрія деталей. Але, крім історичності, ці латні руки також дуже добре захищають від ударів. З ними ви зможете використовувати і одноручну зброю, і дворучну, і турнірний спис для джостингу. До речі, як і будь-який латний захист, латні руки Кобург II (Churburg) забезпечить підвищений захист ліктьового суглоба. Зазвичай ми робимо так, щоб суглоб не можна було взяти на злам.

Деякі музейні латні руки згинаються назовні, тобто в них можна зламати лікоть, проте ми думаємо, що обладунок повинен захищати власника, тому вважаємо, що не слід робити складне латне з’єднання без захисту від зламу. При цьому ми можемо це зробити, якщо клієнту буде важливо повторити оригінал. До речі, саме ці латні руки й у музеї не вигинаються назовні.

До речі, якщо вам важливіше спорт, а не реконструкція, можемо порекомендувати модель «Трістан», розроблену для спорту з урахуванням цих латних рук.