Закритий арме “Грифон”
Артикул- Сфера використання:для спорту
- Зона захисту:захист голови
- Регіон:Європа
- Період використання:15 століття
- Вага5500 г в середньому
- Сфера використання:для спорту
- Зона захисту:захист голови
- Регіон:Європа
- Період використання:15 століття
- Вага5500 г в середньому
Закритий шолом латунованим забралом.
Закритий шолом латунованим забралом.
Опис
Я створив арме “Грифон” на базі італійського салету кінця 15-го століття. Основне застосування цього шолома – піші одиночні та масові бої. Спеціально для тих, кому важливо розвалювати кабіни в гарному обладунку. Кількість отворів на забралі відрізняється від оригіналу, але розташовані у схожому місці. На мій погляд цього обмаль, але господар шолома попросив зробити саме так. До того ж, їх завжди можна додати.
Можна помітити, що підборіддя шолома виступає вперед сильніше, ніж на оригіналі. Це було зроблено спеціально, щоб додати простір між сталлю та щелепою. До того ж, мені здалося необхідним уможливити знімати шолом не відкриваючи забрала. Якщо бійцю стало погано, медики можуть зняти шолом, навіть якщо забрало заклинить. Посадити забрало ближче до підборіддя не становитиме додаткових труднощів при виготовленні. Вам просто потрібно про це сказати.
Другий момент. Для бугуртних боїв шолом робиться із запасом на підшоломник у 25-30 мм. Відстань від черепа до стінки шолома в 20 мм вистачить для турніру на мечах, але, як показує практика, хороший удар в потилицю алебардою призведе до струсу мозку і можливо до розбитої голови.
Нижній край арме подовжується, щоб надійно захистити основу шиї. Особливу увагу потрібно приділити спині – там, де закінчується захист корпусу і починається шия. Випадковий удар алебардою у незахищену зону може серйозно травмувати, а відкрити хребці може захоплення за голову та ривок на зняття шолома. Навіть при застебнутому ремені підборіддя задню частину шолома можна відтягнути на 5-6 см. Наполегливо рекомендую одягати додатковий захист на задню частину шиї (приховані пластини або горжет).
Армэ — англ. Armet — тип шлема XV—XVI веков, с двойным забралом и защитой для шеи. В конструкции шлема сферический купол имел жёсткую заднюю часть и подвижную защиту лица и шеи спереди и с боков, поверх которой опускалось закреплённое на куполе забрало. Благодаря такой конструкции шлем давал отличную защиту как в копейной сшибке, так и в рукопашном бою, но был весьма дорогим и поэтому доступным только богатым рыцарям.