Тематика фентезі дала потужний поштовх до розвитку хобі так чи інакше пов'язаних із фехтуванням та обладунками. І, звичайно, ми не можемо обійти увагою цей напрямок. Загалом, якщо ви захочете зібрати максимально реалістичний фентезі обладунок - ми до ваших послуг! Тим більше що багато наших обладунків виконані з приємним дизайном і ви можете за допомогою них створити необхідний образ.

Частина наших елементів обладунку цілком підійде і HEMA. Але в майбутньому ми плануємо розробити спеціально для цієї дисципліни рукавиці, лікті, коліна тощо. Цей напрямок фехтування заснований на середньовічних фехтбуках (навчальних книгах) і тут використовуються спеціальні гнучкі і легкі мечі.

У бойовій стилізації ми в першу чергу забезпечуємо захист та зручність. При розробці таких обладунків ми комбінуємо існуючі елементи та частини середньовічних обладунків що існують окремо, але в близьких регіонах та тимчасових рамках.

В історичній реконструкції ми намагаємось максимально повторити геометрію прикладу-артефакту. Складність полягає в тому, що часто приклад і артефакт знаходяться у віддаленому від нас режимі. Тому така робота потребує чималої майстерності.

Закритий арме “Грифон”

Артикул 

Закритий арме “Грифон”

Артикул 
  • Сфера використання:для спорту
  • Зона захисту:захист голови
  • Регіон:Європа
  • Період використання:15 століття
  • Вага5500 г в середньому
  • Сфера використання:для спорту
  • Зона захисту:захист голови
  • Регіон:Європа
  • Період використання:15 століття
  • Вага5500 г в середньому

Закритий шолом латунованим забралом.

Закритий шолом латунованим забралом.

Опис

Я створив арме “Грифон” на базі італійського салету кінця 15-го століття. Основне застосування цього шолома – піші одиночні та масові бої. Спеціально для тих, кому важливо розвалювати кабіни в гарному обладунку. Кількість отворів на забралі відрізняється від оригіналу, але розташовані у схожому місці. На мій погляд цього обмаль, але господар шолома попросив зробити саме так. До того ж, їх завжди можна додати.

Можна помітити, що підборіддя шолома виступає вперед сильніше, ніж на оригіналі. Це було зроблено спеціально, щоб додати простір між сталлю та щелепою. До того ж, мені здалося необхідним уможливити знімати шолом не відкриваючи забрала. Якщо бійцю стало погано, медики можуть зняти шолом, навіть якщо забрало заклинить. Посадити забрало ближче до підборіддя не становитиме додаткових труднощів при виготовленні. Вам просто потрібно про це сказати.

51708351_2112782978815428_967554594466955264_o

Другий момент. Для бугуртних боїв шолом робиться із запасом на підшоломник у 25-30 мм. Відстань від черепа до стінки шолома в 20 мм вистачить для турніру на мечах, але, як показує практика, хороший удар в потилицю алебардою призведе до струсу мозку і можливо до розбитої голови.

Нижній край арме подовжується, щоб надійно захистити основу шиї. Особливу увагу потрібно приділити спині – там, де закінчується захист корпусу і починається шия. Випадковий удар алебардою у незахищену зону може серйозно травмувати, а відкрити хребці може захоплення за голову та ривок на зняття шолома. Навіть при застебнутому ремені підборіддя задню частину шолома можна відтягнути на 5-6 см. Наполегливо рекомендую одягати додатковий захист на задню частину шиї (приховані пластини або горжет).

DSC_2917

Армэ — англ. Armet — тип  шлема XV—XVI веков, с двойным забралом и защитой для шеи. В конструкции шлема сферический купол имел жёсткую заднюю часть и подвижную защиту лица и шеи спереди и с боков, поверх которой опускалось закреплённое на куполе забрало. Благодаря такой конструкции шлем давал отличную защиту как в копейной сшибке, так и в рукопашном бою, но был весьма дорогим и поэтому доступным только богатым рыцарям.

Схожі товари